Filmat e shkurtër

Diskutime tek 'Kinemaja dhe Teatri' filluar nga Aki, 28 Sep 2015.

 1. Aki

  Aki Paint It Black

  Kam degjuar shpesh rreth e rrotull short films short films, por asnjehere nuk u kam vene rendesi duke i nenvleresuar, derisa para disa muajsh shkova te shoh ne kinema "Inside Out". Dhe aty para fillimit te filmit filloi nje muzike e lezetshme dhe nje tregim 5 minutesh qe me mbushi plot me emocione dhe vendosa ta bej nje teme mbi keto filma. Jane hedhur diku ketej si ajo "Flying man' dhe 'One minute time machine' dhe ka te tjere shume te bukur, por sot do doja te perkushtohem ne disa filma te shkurter nga Disney e Pixar.

  Fillimisht, ate qe pash ne kinema per shkak te rregullave rigoroze ende nuk ka version te paster, por se paku e gjeta nje link pirat me sinkronizim te mire sa per te patur idene se per cfare behet fjale....'Lava' (qe me siguri Disney do e heqe edhe kete nga qarkullimi) :D

  http://www.lowevonturmen.com/eng/

  ne vazhdim, nje pak me i vjeter 'Geri's Game'
  'Presto' nje nga me qesharaket qe te perkujton Looney Tunes
  'Knick Knack' i krijuar qe me 1989 me zera a-capela, muzike origjinale nga Bobby McFerrin :D
  'La Luna' ^_^
  'For the Birds' :hidhu:
  Sa jemi te lejleket qe sjellin bebet dhe si eshte te jeshe 'delja e zeze' :D..........'Partly Cloudy' awwwww ^_^

  https://www.youtube.com/watch?v=-a6Pe1ovKHg  dhe se fundmi 'Day&Night' me nje kendveshtrim te ndryshem :)

  https://www.youtube.com/watch?v=-a6Pe1ovKHg
   
  John A. Mati and n00b like this.
 2. katsune

  katsune cherry blossom

 3. n00b

  n00b Forumium maestatis

  rastisa ne kete ca dite me pare...  "parajsa e dikujt eshte ferri i tjetrit"
   
  Aki likes this.
 4. Aki

  Aki Paint It Black

  hahahahahahahahahahahaha....n00b loved it, and the music......sounds.....soo.....scotish.......the cultural similarities of celtics and vikings.....i just love them so much........
  [​IMG]
   
 5. Aki

  Aki Paint It Black

  Ne nderkohe une ta korrigjoj gabimin tim se link-un e parafundit e paskam perseritur dy here :(

  Day&Night

   
  Dreamer likes this.
 6. Aki

  Aki Paint It Black

   
  Solaris likes this.
 7. Aki

  Aki Paint It Black

  Brain divided :D

   
  Solaris likes this.
 8. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

   
  gurax, Aki and Solaris like this.
 9. Aki

  Aki Paint It Black

  awww cute little weird Pluto being exactly what he needs to be :re9:.....Stellar moves: The story of Pluto

   
 10. gurax

  gurax Pan ignoramus

   
  Aki likes this.
 11. n00b

  n00b Forumium maestatis

  The Piano Tuner
   
  Aki, gurax and Dreamer like this.
 12. John A. Mati

  John A. Mati Primus registratum

  Shum bukur kush esht Regjisori?
   
 13. Aki

  Aki Paint It Black

  Per cilin film e ke saktesisht se i gjejme te dhenat :)
   
 14. Aki

  Aki Paint It Black

  O sikur te kisha 100 likes i kisha dhene kesaj, ngjarja, muzika, shume ama shume e bukur.
   
  gurax likes this.
 15. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ndrrojme pak ritmin dhe ambientin, me "Ice Age: Kursi i Perplasjes"

   
 16. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

   
  klea likes this.
 17. katsune

  katsune cherry blossom

  Piper :wub:

   
 18. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Ky nuk eshte tamam nje film i shkurter, por nje film i menduar si prezantimi dhe demonstrimi i nje loje.
  Dhe eshte nje nder kandidatet per titullin "Best Short Film" qe prezantohen ne "VIS Vienna Short Film Festival".
  Folesi dhe shpjeguesi eshte filozofi Alan Watts.
  Loja hyn ne nje kategori qe eshte quajtur "Simulator pozicionimesh filozofike" (Philosophical Pontificating Simulator).

  "Everything"

   

Shpërndajeni këtë faqe