Femrat pyesin - Meshkujt pergjigjen

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga S6T6N6, 7 Jun 2004.

1. Balahk

Balahk Locus omnem

Ku eshte pyetja @joetisti_ ?
    Po e pate bere zana,nuk e shoh se i kam bere ignore :p

2. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

s'i flitet ashtu nje vajze o miku im. Une s'ia pelqej tipin, por s'do te thote se s'eshte vajze e shkelqyer.

Balahk likes this.
  3. Balahk

Balahk Locus omnem

Respekti fitohet,nuk imponohet.nuk me pelqen ajo vajze edhe pike.

4. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

c'te them. ka edhe vajza qe ta bejne deshiren per to qe ta marresh dhe ta groposesh. Ka.
    Por e shumta mund ta lesh me aq. Natyra na ka pajisur me nje ndijimor qe na ben te kuptojme se kemi lindur per to.

Balahk likes this.
  5. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

ka lidhje me temen. S'po te pergjigjemi direkt sepse ti s'ben diferencim ne ate qe duhet te kuptosh dhe ate qe eshte per t'u lene menjane pa u vene re.
    flm per sharjen. s'di pse mua me pelqeu...

6. Balahk

Balahk Locus omnem

Sa mire qe nuk i lexoj idiotesit e zanes :p

Zana,thuaj cte duash,nuk lexoj,te kam bere ignore :p:D

7. Seyfert

Seyfert Valoris scriptorum

Ky komplikim na ben terheqes per gjenine tjeter.

Lisa likes this.
  8. -Zana-

-Zana- e...Thjeshte

Thjeshte na /ju Ben konfused . Lol
    Se c'fare ju Ben interesant /terheqes ndaj ne femrave ...e dime vete ne Femrat , Jo ju meshkujt . :)

Lisa likes this.
  9. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

komplikon sepse ka hallin e vijimesise se species. komplikon sepse ka xhelozi. komplikohet sepse femra s'i le hapsire te mendoj me mendje te kthjellet. sepse femra ka nje ngutesi te pashpjegueshme. komplikohet dhe komplikon sepse s'mjaftohet me pak.

10. Mystique

Mystique Larg Anëtar i Shtabit

Ketu duhet nje fsheshe me korent

Mendoni se qe te martohesh duhet te mbushesh nje moshe te caktuar? Cmendoni per ata meshkuj qe martohen qe ne moshen 20 vjec ?

joetisti_ likes this.
  11. Balahk

Balahk Locus omnem

Trapa :p
    Po kur te behet 50 ne cfare i eshte kthyer gruaja ne moter?
    mbi 30 them,sepse deri ne kete mosh je formuar,ke plotesuar qellimet qe i ke vene vetes dhe martesa,hapi fundit.

joetisti_ likes this.
  12. joetisti_

joetisti_ Locus omnem

Pyetja kerkon te pergjithshmen dhe une s'di ta them. Di qe atyre qe martohen te rinj, ne kohet e meparshme, sipas edhe gjendjes ekonomike dhe shoqerore, u dilte per mire, kurse tani pjesa me e madhe mallkon veten qofte mashkull, qofte femer.

Po te kishte stabilitet ekonomik dhe shoqeror, qe mungojne mosbesueshem, do te ishte mire te martoheshin te rinj. Martesa me kushtet e duhura eshte gjeja me e bukur qe te ndodh ne jete. Por per kete kohe gjithsecili e ben si do vete.

13. Monroe

Monroe Valoris scriptorum

Cfar ju pelqen m shum tek nje femer ?

Hektor12 likes this.
  14. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

Pyetja duhet cfare nuk ju pelqen ... po jane paksa xheloze per njera tjetren

15. klea

klea Ad Maiora

si mendoni ju :E beri pula vezen apo veza pulen?

16. Dreamer

Dreamer Under the Dome

Rastesisht kam lexuar nje shkrim interesant te Ambrogio Teodosio Macrobio ne operen e tij Saturnalia dhe gjeta kete.

Ovumne prius exiterit an gallina?"... ovum prius a natura factum iure aestimabitur. Semper enim quod incipit inperfectum adhuc et informe est et ad perfectionem sui per procedentis artis et temporis additamenta formatur: ergo natura fabricans avem ab informi rudimento coepit, et ovum, in quo necdum est species animalis, effecit: ex hoc perfectae avis species extitit procedente paulatim maturitatis effectu.

klea likes this.
  17. klea

klea Ad Maiora

Perkthe Marjet ...mos me lodh :)

Hektor12 likes this.
  18. Hektor12

Hektor12 Locus omnem

Perdor google translate ... meqe qeke lagje e pame .. ku rri me ftyre

19. TinkerBell

TinkerBell Papirus rex

Është patjetër të theksoni egon tuaj aq shumë ?
    Pse keni këtë krenarinë e pakuptimtë herë pas here ?

20. Rimseb10

Rimseb10 Valoris scriptorum

Hahahaha duhet te theksojsh se per cfare sherbejn qe tgjitha kto pa rrethanat smund te ket nje prgj konkrete

Shpërndajeni këtë faqe