Favourite Metallica songs!!

Diskutime tek 'VIPat me famë botëore, klubi i Fansave' filluar nga master of puppets, 12 Mar 2003.

 1. master of puppets

  master of puppets Primus registratum

  Favourite Metallica songs!!

  Cila eshte kenga e Metallica qe ju pelqen me shume??Po pjestari i bandes i preferuar??
   
 2. master of puppets

  master of puppets Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Se harrova,mua me pelqejne te gjitha,por vend nderi ze "Fade to black" sidomos ne cunnin stunts live 1997.
  Ndersa anetari i preferuar eshte James Alan Hetfield,ai eshte rockstar 100%!!!!
   
 3. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Orion
  Welcome Home (Senatorium)

  e shume e shume e shume te tjera
   
 4. Edvin Blezencka

  Edvin Blezencka Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Persa i perket METALIKES,une mendoi se ata jane fantastik.Kenga me mire per mua eshte SO FUCKING WHAT,dhe piestari me i preferuar James Hetfield.METALLICA the best band ever
   
 5. Reziii

  Reziii Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  ooooohhhhhuuuuu dhe ti ca pytjesh ben o master
  si mund te zgjedhesh more?????
  une sipas qejfit qe do kem ,ato kenge do degjoj......dhe ngaqe asnjehere nuk jam i te njejtit qejf i bie ti degjoj te gjitha shpeshhere

  kush me pelqen me shume nga pjestaret e grupit????
  sigurisht te gjithe sepse bashke kane arritur aty ku jane sot dhe bashke me kane bere mua te jem nje fans (ndoshta dhe i cmendur) i tyre

  /pf/images/graemlins/wink.gif kaq

  :cool: STAY HEAVY AND ROCK ON
   
 6. personazh

  personazh Valoris scriptorum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  mire o çuna, athere kenga qe nuk ju pelqen e Metallica, eshte me e kollajshme zgjedhja besoj /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 7. Reziii

  Reziii Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  kot ky hajduti , po bo humor
  :cool:
   
 8. Ela_001

  Ela_001 Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Turn the page is my favourite, then dissapear.
   
 9. Hermesss

  Hermesss Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Ela, vdeksha une per shijen tende /pf/images/graemlins/wink.gif

  Per mua jane me teper se nje e vetme.
  Ato me tradicionalet perfshijne: Nothing else matters (natyrisht), Fade to black, Welcome home, The call of Ktulu (pjese instrumentale), The unforgiven I+II, Wherever I may roam, Enter sandman, One, For whom the bell tolls, Sad but true, etj.
  Ndersa nga kenget e albumeve te fundit me pelqejne vecanerisht: Turn the page, Until it sleeps, Mama said, Astronomy, Die die my darling, Whiskey in the jar, No leaf clover, etj.
  Pjestari me i preferuar i grupit eshte bateristi Lars Ulrich, per mua nje nga bateristet me te mire te te gjitha koherave :cool:
   
 10. Nei

  Nei Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Orion.
  No leaf clover.
  The god that failed.
  Carpe diem.
  Ain't my bitch.
  Fuel.
  My friend of misery.
   
 11. master of puppets

  master of puppets Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Metallicupo tha dicka me vend me larte.Eshte shume e veshtire te vendosesh per kengen qe te pelqen me shume nga 'tallica(sigurisht qe flas per ata persona qe e njofin mire grupin dhe shumicen e kengeve).
  kur je melankolik degjon Nothing else matters,to live is to die,my friend of misery,fade to black,sanatorium,loverman,etj.
  kur shpirti do zjarr nga muzika degjon fuel,battery,die,die my darling,master,no leaf clover,enter sandman,the god that failed,harvester of sorrow,etj.
  nuk ka kenge me te mire se i dissappear kur i jep makines,mundesisht pa u plasur gjekundi e pa marre gjobe per shpejtesi te larte.
  kur do vetem tinguj degjon orion dhe the call of the ktulu dhe i le krahe fantazise.
  kur te merr malli per komshinjte degjon for whom the bell tolls,ride the lightning,seek and destroy,creeping death,lepper mesaiah,pam i evil?,fight fire with fire,no remorse,the four horseman,devil's dance,hit the lights,breadfan,etj dhe papritur te gjithe pallatin e gjen te dera me ca shprehje te cuditshme ne fytyre.
  kur ne koke ke vetem re te zeza ska ambient me te pershtashem se ai ku degjohen kenge si the thing that should not be apo pse jo dhe the house jack built.
  kujtimet ti sjellin ne koke the memory remains,fixxer,bleeding me,mama said,the outlaw torn,turn the page,carpe diem,astronomy(eshte kenge per gjimnazin)dhe shume kenge te tjera.
  po mua asnje kenge nuk me emocionon me shume se sa fade to black ne cunnin stunts,aty mjeshtrat e kane shkrire fare dhe pjesa kur kirk vazhdon solo mbasi kenga e ma kaluar versionin origjinal dhe james e ben turmen te ulerase "metallica!!" eshte kryeveper.kaq kisha
   
 12. Blendi

  Blendi Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Pse i vini titujt anglisht mer jahu?
  Le qe eshte gramatike e keqe se duhet thene FAVOURITE METALLICA SONG jo ashtu se merr kuptim tjeter...
   
 13. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Unforgiven II
   
 14. TranofiljA

  TranofiljA Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Unforgiven I and II /pf/images/graemlins/tongue.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 15. Reziii

  Reziii Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  o master......BRAVO! ! ! ! ! !
  Te deklaroj fans te vertete /pf/images/graemlins/tongue.gif
  anyway
  Bukur i sqarove shumicen e gjerave ,me kurseve dhe mua kohe,sepse dhe une afersisht te njejtat do kisha thene

  STAY HEAVY AND ROCK ON ! ! ! ! ! ! !

  :cool:
   
 16. SkinArt

  SkinArt Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Remember Tomorrow (Iron Maiden cover) kur e kan kenduar live per disa momente ne skene pub mbeti i habitur se prisnin qe Metallica te kendonin nje kenge te rivalit te tyre ne vitet 80
  UP IRONS!!
   
 17. kida

  kida Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  THE UNFORGIVEN
   
 18. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  une habitesha si doli II pa pasur I kurre /pf/images/graemlins/laugh.gif
   
 19. Reziii

  Reziii Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  :confused: :confused: :confused:
  me siguri po tallesh....... (glup)


  The Unforgiven

  New blood joins this earth
  and quikly he's subdued
  through constant pain disgrace
  the young boy learns their rules

  with time the child draws in
  this whipping boy done wrong
  deprived of all his thoughts
  the young man struggles on and on he's known
  a vow unto his own
  that never from this day
  his will they'll take away

  what I've felt
  what I've known
  never shined through in what I've shown
  never be
  never see
  won't see what might have been

  what I've felt
  what I've known
  never shined through in what I've shown
  never free
  never me
  so I dub thee unforgiven

  blablablaa etj qe eshte tek <<black album>>


  The Unforgiven II

  Lay beside me, tell me what they've done
  Speak the words I wanna hear, to make my demons run
  The door is locked now, but it's open if you're true
  If you can understand the me, than I can understand the you

  Lay beside me, under wicked sky
  The black of day, dark of night, we share this paralyze
  The door cracks open, but there's no sun shining through
  Black heart scarring darker still, but there's no sun shining through
  No, there's no sun shining through
  No, there's no sun shining...

  What I've felt, what I've known
  Turn the pages, turn the stone
  Behind the door, should I open it for you....

  What I've felt, what I've known
  Sick and tired, I stand alone
  Could you be there, 'cause I'm the one who waits for you
  Or are you unforgiven too?

  blablablaa etj qe eshte te <<REload>>

  me siguri po ben humor.....jam i sigurt....(glup)
   
 20. Nei

  Nei Primus registratum

  Re: Favourite Metallica songs!!

  Ja edhe nja dy te tjera:
  Better then you
  Waste my hate
  Die my darling
   

Shpërndajeni këtë faqe