Dibran..Aty ku bashkimi ben fuqine!

Diskutime tek 'Ankesa Probleme Abuzime!' filluar nga SmS, 9 Sep 2018.

 1. SmS

  SmS Forumium praecox

  Tani nje gje nuk kuptoj une kete fjale/shprehi Pajth/puth e kemi perdor pothuajse gjysma chatit dhe tani per kete fjale marrim ban..!!
  Tani kjo zonjusha e nderume dhe e respektume yuumygirl i fut i tshame dhe i hiqet bani para meje pastaj marr prap ban aty thote 10min dhe mbas 20 min akoma seshte hequr bani se kuptoj nga i merrni keta njerez qe i vendosnj aty?

  ps e di qe sdo merret parasysh ky postim sic nuk jan marr edhe postimet tjera por se paku ta dime kshu publikisht se ku futemi per tu argetu e per te shtyre kohen !!!
   

  Attached Files:

  • 1.png
   1.png
   File size:
   163.4 KB
   Shikime:
   10
  • 2.png
   2.png
   File size:
   142.1 KB
   Shikime:
   6
  • 3.png
   3.png
   File size:
   152.5 KB
   Shikime:
   6
  • 4.png
   4.png
   File size:
   148.6 KB
   Shikime:
   6
  • 8.png
   8.png
   File size:
   153.9 KB
   Shikime:
   7
  • 9.png
   9.png
   File size:
   155.9 KB
   Shikime:
   7
  • 10.png
   10.png
   File size:
   157.4 KB
   Shikime:
   7
  • 12.png
   12.png
   File size:
   119.2 KB
   Shikime:
   6
 2. DarKSouL

  DarKSouL Forumium maestatis

  Pereshendetje,

  Po i marr gjerat me rradhe.
  Atehere, per ban-in tend fillestar per shprehjen 'Pajth' ne kontekst nuk ishte per 'puth' por per ate gjen tjeter qe te dy e dime, kshuqe bani ishte per fjalor banal, jo sepse puthe yummygirl.

  Tani po ankohesh pse i hiqet bani te tjerve para teje? Kjo eshte ne doren e AOp, duke qene konfort rregullave.
  Po ta shpjegoj me qarte qe ta kuptosh:
  - Nqs 1 user njihet si problematik nga aopat (gje qe ti tashme je), merren masa me drastike se userat normal, duke marre parasysh shpeshtesine e baneve qe ti merr gjate kohes qe je online

  Per sa i perket kohes se banit qe nuk eshte hequr ne momentin qe duhej, fare thjeshte mund te futeshe tek ndihme dhe te kerkohej tet hiqej bani mqs kalohi koha, duke bere copy paste notice qe te erdhi nga boti, pasi ka shume arsye pse nuk te eshte hequr, 1 nder to mund te jete dhe ndonje 'bug' tek boti.

  p.s. Cdo ankese merret parasysh, por perpara se te beni 1 ankese duhet te jeni vete te paster dhe te keni fakte bindese. Mendon realisht qe do denohet 1 AOp vetem se te kaloi koha e banit ? AOp-i (kushdo qofte) denohet ne rastet kur shkelet rregullorja dhe ne asnji rrethane tjeter, dhe sigurisht qe nuk hiqet ne rastin kur ju nuk e pelqeni ate individ pse ben ate detyre.

  Besoj je i qarte.

  Faleminderit,
  DarKSouL
   
 3. SmS

  SmS Forumium praecox

  Darksoul pika par ka qen per puthje e jo per ate qe mendon ti seshte hera e pare qe une e puth personin ne fjale ashtu dhe anasjelltash pika dyte une user problematik? Ja ke fut kot te vi nje antar i stafit te thote qe sms eshte problematik se kete per her te pare po e degjoj nga ti... ka ber postim daja dhe besoj e ke lexuar.. po ta rithem dhe une por ne menyre tjeter sado hipokritizi te beni ju e bardha eshte e bardhe dhe e zeza eshte e zeze smund te besh dot te zezen te bardhe dhe anasjelltash.. por mos harroni dicka jemi je pa jeni ju se mos ishim ne sdo ishit as ju. shqip paster dhe pa gabime PAFYTYRSI! KLO MIRE!
   
 4. DarKSouL

  DarKSouL Forumium maestatis

  Pershendetje,

  Nuk kisha ndermend te replikoja me, pasi eshte e qarte qe e kam dhene mesazhin ne postimin me lart, por sa per te te qartesuar ty dhe ndonje tjeter sy kureshtar.
  Fragmenti yt: YummyGirl: Du Pajth!
  Mund te me tregosh vetem 1 rast se si mund te kerkosh per puthje ne kte menyr? Du puthje? Nqs do e kishe shkruar hajd te te pajth hajd se po e mbyllnim nje sy, por menyra si e ke shkrujt ti s'le vend per ta menduar ashtu sic mbase do doje ti.

  Per pjesen tjeter qe ke shkruar eshte e kote te te mbush mendjen ty apo ndonje tjetri, dhe gjithashtu ta kam shpjeguar shume qarte dhe per pjesen tjeter te vazhdimit te banit, por nese ti nuk ke ndermend te lexosh dhe te arsyetosh, as un nuk kam ndermend te te shpjegoj me gjate se kaq.

  Gjithe te mirat
   
 5. SmS

  SmS Forumium praecox

  Dark gjith te mirat lale kalo mire se skam ndermend ti hyj logseve te kaluara e ti hedh ku un e shum tjer e kemi perdor kete shprehi (Du pajth) (Pajth x person) etc etc kalofsh mire.
   

Shpërndajeni këtë faqe