Copëza shkrimesh.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga dr love, 4 Jul 2013.

 1. Megg

  Megg Carpe Diem

  Kush e ka bere kete? :)
  E bukur
   
  Chrono_Crusade and dr love like this.
 2. dr love

  dr love Locus omnem

  Dr love !
   
  Hektor12 likes this.
 3. Megg

  Megg Carpe Diem

  Uaau..
  Mund ta kopjoj ndo1her? :p
   
 4. dr love

  dr love Locus omnem

  Nuk e kam regjistruar te te drejtat e autorit..hahahaa...sa here te duash
   
  Megg and Hektor12 like this.
 5. dr love

  dr love Locus omnem

  Sikur te rilindja prap..drejt teje do vija,do ecja e pavetedijshme drejt se njejtes rruge..do ndiqja te njejtat hapa..do shihja te njejtat gjera..do therrisja te njejtin emer sepse shpirti nuk ndryshon edhe sikur te nderronte 100trupa...e di ..sikur te rilindja prap do vija tek ti .
   
  Dr. Shpetimi, Megg and Hektor12 like this.
 6. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Shume e bukur... Pse si mbledh dhe boton keto copeza
   
 7. dr love

  dr love Locus omnem

  S'me intereson.
   
  Hektor12 likes this.
 8. dr love

  dr love Locus omnem

  Shkeputur nga novela "Krimi dhe Dënimi"

  Ishte shume i pire dhe i leshuar mbi stol, here pas here mermeriste neper gjume, duke kercitur gishtat e me krahe hapur, kendonte refrene pa kuptim duke u munduar te kujtonte disa vargje si keto :

  "Gruan e tij, nje vit me admirim e dashuroi
  Gruan e tij nje nje vit me admirim e dashuroi"

  Dhe pastaj duke u ngritur perseri vazhdonte :

  "Duke ecur me turmen e zhurmshme
  takoi nje qe dikur e njihte"

  Fyodor Dostoevsky
   
 9. dr love

  dr love Locus omnem

  Nete te bardha

  …Enderrtari, po t’i bejme nje perkufizim te hollesishem, nuk eshte njeri, por, si me thene, nje krijese e gjinise se mesme. Gjallon te shumten e kohes ne ndonje kend te humbur, a thua se i fshihet edhe drites se diellit dhe, me t’u mbyllur ne shtepine e tij ngjitet pas saj si kermilli pas guackes, ose se paku i ngjan shume, ne kete drejtim, asaj kafshes interesante qe eshte kafshe dhe shtepi njeheresh dhe qe quhet breshke…


  Fyodor Dostoevsky
   
 10. dr love

  dr love Locus omnem

  Kish vite pa e ndjer ankthin e dashurise..mendimin..ku eshte? si eshte ?cfar ben?
  Priste me ankth dhe cdo zile telefoni e ngrinte vrrik nga krevati ku ish shtrir e perlotur...I kish harruar rrahjet e zemres...lotet...mendimet torturuese dhe po i perjetonte perseri..por me te forta..me intense.Mendonte..dashuria ne kte moshe qenka e forte.me e forte se ne vitet kur ndjeu te paren..kishte me pasion me shume emocion..me shume dhimbje.Se kishte menduar se do qante akoma per dashuri sepse nuk besonte me se do e ndjente..por ja qe tani..po priste me ankth nje zile telefoni qe zemra e saj te lumturohej perseri.
   
  Megg and Hektor12 like this.
 11. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Nuk dua tia di ne eshte nate apo mengjes sdua tia diper mirupafshim a lamtumire po dua me shume embelsi dwshire dhe heshtje.
   
 12. dr love

  dr love Locus omnem

  Nese do kthehesha mbrapa ne kohe do ndiqja ate shtegun e vogel qe te conte te ai perroi i vogel ku rrinim me ore te tera...Aty do rrija nen hijen e pemeve do te prisja pafundesisht. perseri..
  Do vije??
  Se di !?
  Gjithsesi do te prisja..do shtrihesha nen hijen e shelgut dhe do mundohesha te numeroja yjet..1..2..3..uuuhhh jan shume..jan kaq shume!..Nuk mundem.!.Ashtu sic nuk mundem te kthehem prapa..!

  E di ?!.Do doja.qe jeta..deshirat..te mos mbeteshin peng te pendimeve....te deshtimeve..do doja qe te mbetej peng i dashurise..i ndjenjave qe nuk shterruan kurre.
  Nese do mund te kthehesha prapa..do jetoja vetem per ty..!
   
  Dr. Shpetimi, Hektor12 and Megg like this.
 13. Megg

  Megg Carpe Diem


  Te adhuroj pafundsisht..
  Je nder shkrimtaret e mia te preferuara.. :)
   
  Hektor12 and dr love like this.
 14. dr love

  dr love Locus omnem


  Faleminderit e dashur !
   
  Hektor12 and Megg like this.
 15. dr love

  dr love Locus omnem

  Ti.!
  e di qe te kerkoj gjithmone mes njerezve qe shoh...qe takoj?
  Njeri ka trupin...nje tjeter buzeqeshjen..nje tjeter floket..nje tjeter zerin...e keshtu me radhe..Kam njohur kaq shume...jam trishtuar kaq shume..kam kerkuar gjithmone e si kam gjetur kurre syte e tu.
   
  Hektor12 and Megg like this.
 16. Megg

  Megg Carpe Diem

  Po c'cenke ti?
  -As genjeshter as e vertete!?
  -Enderr
   
  Hektor12 and dr love like this.
 17. dr love

  dr love Locus omnem

  Jam nje e vertete qe po jeton nje enderr te genjeshtert.
   
  Megg and Hektor12 like this.
 18. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Ca thu moj, se besoj.
   
  dr love likes this.
 19. dr love

  dr love Locus omnem

  E kam per jeten..po jetoj nje jete qe s'me perket ..po per ndjenjat jan endrra me e bukur qe kam.
   
  Wishmiss, Dr. Shpetimi and Hektor12 like this.
 20. Hektor12

  Hektor12 Locus omnem

  Keshtu po megjithate mendoj qe ti mbledhesh copezat dhe bej sikur nje kopje per mua. Me pelqejne shume.
   
  dr love likes this.

Shpërndajeni këtë faqe