Cilit/ciles nga anetaret/anetareve te forumit do ti dedikonit nje kenge ose poezi??

Diskutime tek 'Antarët e forumit' filluar nga Sweety el, 30 Dec 2010.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  per te gjitha.
   
 2. Hope

  Hope dans ton coeur

 3. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Lool :p as poezi as këngë nuk po shikoj unë
   
  kacurrelsja..., joetisti_ and Hope like this.
 4. Hope

  Hope dans ton coeur

  Nuk kerkon shum nga jeta hiq:p
   
  kacurrelsja... likes this.
 5. Hope

  Hope dans ton coeur

 6. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  mbase nje poezi, me nota pak humori, do ta beja duke perfshire disa nga femrat aktualisht aktive dhe qe me te cilat kam shkuarje te mire. Si: tinkerbell, abs, katsune etj. S'besoj te vihen ne siklet te dale si te dale. Sado qe une s'do te kem ndermend fare venie ne siklet dhe sigurisht do te kem perpjekje per te nxjerre dicka te pelqyeshme.

  Sidoqofte, sa pa e bere akoma, te perfshirat mund te thone ndonje mendim rreth idese sime ! :)
   
  Last edited: 27 Jan 2017
  TinkerBell likes this.
 7. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Apapapapa :p u këpute këtu

  Thx : )) shumë e bukur
   
  kacurrelsja... and Hope like this.
 8. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Mjafton që ai humori që thua, mos përmbaj fjalë me pullë të kuqe :p
  Për të tjerat në rregull, besoj jemi.
  Ja pyeti içik gocat, mbase sot dëgjojnë.
   
  joetisti_ likes this.
 9. Hope

  Hope dans ton coeur

  Adan amelsine se poezi skam sante :p
   
  TinkerBell likes this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  U, edhe ju, sa "alergji" nga fjalet...! :)
  Me pelqeu qe mora konsensus nga ti, edhe pse nga te tjerat asnje pergjigje. Sidoqofte kam bere nje. Shpresoj t'ju duket e mire !
  (tema) jo, do te beja, por bera :) Kenge... nuk ia them. Sepse te kenga une s'i kushtoj vemendje te plote tekstit. Keshtu jam mesuar dhe s'di ta gjej nje te tille per te shprehur ate mesazh qe dua. Me shume do te jepja, pa dashje, nje mesazh te gabuar. Sepse shijoj muzikalitetin te alternaur me fjalet. Aq sa, te ishte brenda ndonje fjale, te themi ofenduese, s'do ta vija re fare.
   
  TinkerBell likes this.
 11. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  @Al-Punk me Spente le stelle....Ema Shaplin
   
 12. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Nuk do ishte keq, vetëm se tema nuk përmend amëlsina :p
  Nuk na lejohet të dalim jashtë teme : /
   
  kacurrelsja... and Hope like this.
 13. Hope

  Hope dans ton coeur

  Nuk thu kurr jo ti Naqe hahahahaha:p
   
 14. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Në fakt, indirekt ashtu thash, jo xP
   
  Hope likes this.
 15. Mirabel

  Mirabel Locus omnem

  Misterio....nese eshte nga kto ane anymore me

   
 16. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Nje poezi per banoret e shtepise.

  [​IMG]

  Home

  Years I had been from home,
  And now, before the door
  I dared not open, lest a face
  I never saw before

  Stare vacant into mine
  And ask my business there.
  My business, - just a life I left,
  Was such still dwelling there?

  I fumbled at my nerve,
  I scanned the windows near;
  The silence like an ocean rolled,
  And broke against my ear.

  I laughed a wooden laugh
  That I could fear a door,
  Who danger and the dead had faced,
  But never quaked before.

  I fitted to the latch
  My hand, with trembling care,
  Lest back the awful door should spring,
  And leave me standing there.

  I moved my fingers off
  As cautiously as glass,
  And held my ears, and like a thief
  Fled gasping from the house.

  -- Emily Dickinson
   
  joetisti_ and TinkerBell like this.
 17. Linux

  Linux think different

 18. Haribo

  Haribo Forumium maestatis

  Hahahhhahah vdeksha ke msu tagg @lunix
   
 19. Linux

  Linux think different

  sdi mor qa kam shtyp aty, :p
   
 20. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  akoma s'di. Por po te ishte se cila do te me pelqente te me bente nje poezi... tinker :) (jo qe te shprehte ndonje ndjenje, e. Vetem, qofte edhe ashtu kot, te tentonte.)
   
  TinkerBell likes this.

Shpërndajeni këtë faqe