Cili eshte ilaci per "hapjen e kokes"

Diskutime tek 'Trupi dhe Shëndeti' filluar nga Ian, 12 Mar 2018.

 1. Ian

  Ian amos

  Kohet e fundit kam patur problem me sindromen e "hapjes se kokes" ku simptomat jane teper te veshtira, sulm nga qeniet e ajrit (pra e verteta ne shesh ne Toke ka qenie negative ajri) qe sulmojne njerezit me "hapje koke". Do t'ju falenderoja shume po te me ndihmonit me ilacin qe zgjidh kete problem, sepse nuk po e gjej dot emrin, as doktori nuk me ka dhene te duhurin se mbase nuk e di.
   
 2. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Pyet cifutet pse mbajne tekie dhe kapele republike ne koke. Ata do te te japin te njejten pergjigje.

  Bebet lindin me nje vrime ne maje te kokes. Akoma nuk eshte bere saldimi i trurit ballor me dy anet e trurit tjeter. Nqs preket maja e kokes se bebit, atje do te shihet qarte qe masa e mishit eshte likuide e qullshme dhe jo solide. Bebet ruhen me kapele.

  Forma ne goje peshku e kapeles se papes tregon nje fare mirepritja apo ftese per hyrjen e drites.

  Ajo forme tregon se drita futet tek peshqit.

  Forma e gjysem sferes se permbysur te kapeles tregojne refuzimin qe i behet asaj.


  El
   
 3. Auburn

  Auburn Primus registratum

  S'e kisha degjuar ndonjehere kete "hapjen e kokes" tek te rriturit dhe s'e kuptoj per cfare behet fjale.
   

Shpërndajeni këtë faqe