C'fare ndodhi ne Brazil??

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Futbollisti, 9 Apr 2003.

 1. Futbollisti

  Futbollisti Forumium maestatis

  C'fare ndodhi ne Brazil??

  Po lexoja disa artikuj per garen e Brazilit dhe akoma po me del pak e veshtire sec ndodhi tamam atje. Garen nuk e pashe keshtu qe , ao kishte ndonje ta shpejgonte pak?
  Kush do jete fituesi mendoni?
  Une
   
 2. bengu

  bengu Primus registratum

  Re: C'fare ndodhi ne Brazil??

  Cfare ndodhi ne Brazil?
  Me nje fjale, kaos.

  Gara filloi me safety-car perpara, dhe kur vozitesit filluan te mendojne se pista ishte e thate, filluan te fluturojne nje nga nje jashte saj, Pizzonia, Montoya, Schumi dhe nja 2 te tjere. Pastaj, Barrichello i cili po udhehiqte mire, u terhoq per shkak te problemeve teknike. Dhe ne momentin kur Fisichella e parakaloi Coulthardin, Alonso nuk mundi te largohej prej mbeturinave te mbetura ne piste nga makina e Webberit dhe i beri nje goditje te fuqishme murit. Ne kete moment, per shkaqe sigurie, gara u nderpre dhe rezultatet u morren sipas renditjes se vozitesve para dy rratheve. Fati qelloi qe fitues te ishte Raikonnen. /pf/images/graemlins/laugh.gif
  Gare e krisur, por cti besh!!!
   
 3. Artur IDRIZI

  Artur IDRIZI Primus registratum

  Re: C'fare ndodhi ne Brazil??

  EPO PAS VLERESIMEVE TE MEVONSHME FITUES DOLI FISICHELLA. :confused: S'KA GJE RAIKKONEN,DO FITOJM GAREN TJETER.SCHUMACERIT JA THAN:"TAFMAJA MADHE T'LEN PA GJE" :tipsy:
   
 4. olti

  olti Neo

  Re: C'fare ndodhi ne Brazil??

  Drejtuesit braziliane te cmimit te madh te Brazilit kane qene aq injorante sa nuk kane ditur te numerojne mire xhirot qe kishte bere cdo pilot. Keshtu nga llogaritjet e mevonshme, doli qe ne fakt Fizikela kishte bere nje xhiro me shume se Raikonen. :shrug:
   
 5. gezim lame

  gezim lame Primus registratum

  Re: C'fare ndodhi ne Brazil??

  ne brazil s'ka vit mos ndodhe ndonje e forte
  p.sh. vjet me kujtohet se PELE kishte nderin te valviste flamurin ne finish po i shkreti u ngaterrua aq keq sa e beri rremuje muhabetin dhe filloi ta tunde flamurin per ate qe arriten ne finish mbi vendin e 10 /pf/images/graemlins/smile.gif
   
 6. blendiys

  blendiys Primus registratum

  Re: C'fare ndodhi ne Brazil??

  Tamam,pune Brazili,se dhe vjet disa pilote bene nje ankese kunder FIA-s Braziliane per gjendjen e pistes,dhe si perfundim tre pilote nuk moren pjese ne gare,midis tyre edhe Willneve me duket.
  Sot pas nje viti pista e Interlagos duket e rregulluar,por problemet vazhdojne.
  Njekohesisht kemi nje piste mangut (SPA)Belgjike,do te thoja nga me te mirat ne F1
   

Shpërndajeni këtë faqe