Cfare keni gatuar/ngrene sot?

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga katsune, 4 Oct 2015.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  nektarina dhe fiq.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Chorizo Mild tapas....e shoqeruar me sallate domatesh....Airbourne ruan linjat dhe naten e mire.

  Agre.
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  pervecse nektarina dhe fiq, edhe luleshtrydhe.
  Ne mbremje, tani, nje pice dhe nje akullore.
   
 4. Hope

  Hope dans ton coeur

  [​IMG]

  Pik sabahit:p
   
  joetisti_ and TinkerBell like this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  kunguj te skuqur me miell
   
 6. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Sot gatova vetë.... një peshk të madh salmon... 1.3 kg.
  E poqa në furrë, në temperaturë 220 gradë, për 40 minuta.
  Mund të lija edhe 30 minuta, por e doja të pjekur fort.

  Ndërkohë që piqej peshku, në një tenxhere vura patate për të zierë, me gjithë lëkurë, se ashtu bëhen më të mira. Pasi ziejnë, u qëron lëkurën.
  Këtë e kam mësuar këtu, se kështu i bëjnë.

  Pastaj bëra edhe një salcë për peshkun dhe patatet. Është pluhur i gatshëm... i hedh ujë e gjalpë dhe e zien për 1 minutë.
   
  TinkerBell and joetisti_ like this.
 7. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  Si doli, Artin?
   
 8. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Doli shumë i mirë. Peshku salmon është i shijshëm....
  Shkon me patate të ziera dhe pak salcë.
  Piva edhe një birrë në shishe qelqi.
  Peshku dhe patatet e ziera, me sa di, kane qene prej shekujsh ushqimi tradicional i anglezeve dhe vikingeve.
   
  joetisti_ likes this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  na fto kur te kesh ndonje gje te mire, se me sa shoh gatuan mire :) Edhe ndonje vajze te af-se, se ngordhin per peshk keto :p
  Te te kete bere mire!

  (tema)
  plus, nektarina dhe fiq. Luleshtrydhe, jo.
   
  Artin likes this.
 10. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Flm!
  Nuk gatuaj shumë, por ato pak gjëra që di , mendoj se dalin mirë.
  Këto vajzat e AF gatuajnë mirë, por nuk të ftojnë. Janë si dhi të egra... :p
   
  joetisti_ likes this.
 11. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Per sot bamje ,por vet kam vendosur te ha shalqi me djath :)


  Edhe kush te doj mos te vij ,kush sdo mos te vij . Une jam shume e bute,ftoj
  @joetisti_ te kam lexuar dy here qe ha fiq,jane bere fiqte?
   
  Last edited: 25 Jun 2017
  joetisti_ likes this.
 12. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  te egra, jane. Por... yje. Yje te egra !
  vetem ata qe quhen 'fiq te lashte'. Te zinj te medhenj. Shume te mire! Te tjeret mendoj se duan edhe pak kohe.

  (tema)
  as fiq, as nektarina, as luleshtrydhe, sot. Tani qe po e mendoj... meqe edhe po me vjen te ha nje frut, do ta ha pak me vone nje gjysme pjepri qe ma beri me sy kur hapa frigoriferin...
   
 13. Hope

  Hope dans ton coeur

  Grosh sot omgggg e regjna:p flying tonight lol
   
 14. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  veze te skuqura per mengjes
   
 15. GaNgStAa1

  GaNgStAa1 Forumium praecox

  ca na kujtoni buken se jemi pa ngrene gjith diten :( :(
   
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  shalqi me djath
   
 17. Strategu

  Strategu Oldschool

  [​IMG]

  Sent from my SM-G935F using Tapatalk
   
  TinkerBell likes this.
 18. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  sh e mire duket , cfare eshte Strategu?
   
 19. Strategu

  Strategu Oldschool

  Petë (pite) me veze dhe presh ne mes e pjekur ne saç.
   
 20. Anabell

  Anabell Forumium maestatis

  ok , me duket se andej nga veriu i bejne , ose kosove

  tbft mir
   

Shpërndajeni këtë faqe