Cfare keni gatuar/ngrene sot?

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga katsune, 4 Oct 2015.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Fasule gjermane nga recete serbe.
  Kofshe pule
  Dhe sallate te bere vete alla shqiptarce.
  363-doselg.png
   
  Artin and joetisti_ like this.
 2. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  tani sa do te ha dreke. S'e di cfare kam... shpresoj te jete dicka qe hahet :)
   
 3. Hope

  Hope dans ton coeur

  [​IMG]Per drek:)
   
  klea and joetisti_ like this.
 4. Hope

  Hope dans ton coeur

  [​IMG]
  Last night:)
   
  Airbourne, klea and TinkerBell like this.
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  une kam nje mace te vogel [qe mos o zot nese kuptohet sikur do te ha ate :p], qe do t'i jap pak ushqim por s'po e gjej. Dhe nga "ligeshtimi", s'po ha akoma :(
   
  Hope and klea like this.
 6. Hope

  Hope dans ton coeur

  English food last night :p

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  joetisti_, Airbourne and TinkerBell like this.
 7. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Patate te skuqura (@Dullie e kam shkruajtur mire :p )

  Kjo eshte dreka ime
   
  joetisti_ and Airbourne like this.
 8. Aki

  Aki Paint It Black

  Hahahahha purrrrfekte :p
   
  joetisti_ likes this.
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Per vitin e ri,gjelin e detit po e gatuan komshiu gjerman Joachim...sepse vete nuk ja them!

  Ndersa pijet i kam une ne llogari.
  PS: po sna zuri gjumi,ne oren 00.00 do hedhim batare....srry fishekzjarre.
  LG.
   
  Artin and joetisti_ like this.
 10. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  gjera te gatimit te festes. Nga data nje e mbrapa fillova pak t'i shijoj. Nuk ndihesha mire. M'u duk sikur haja ajer te ferguar dhe ftohtesi te zene kos...
   
  Airbourne and TinkerBell like this.
 11. TinkerBell

  TinkerBell Papirus rex

  Supë, kos, çaj :D
  Kam që dje kështu.
   
  Airbourne, joetisti_ and Hope like this.
 12. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Gezuar 2017 te gjithe forumisteve!
  Viti i Ri erdhi pak me vonese per mua! Prita femijet te cilet e festuan Vitin e Ri ne La Reine (Mbreteresha) fshatin e lindjes se atit te tyre. Hareja e ahengu e gezimi qofshin me ju sic, shyqyr te madhit ZOT jane edhe me mua.! Sigurisht per ata qe e meritojne!


   
  Airbourne, TinkerBell and Hope like this.
 13. Hope

  Hope dans ton coeur

  Sa gatuva supe me mish pule carrots oriz sa e mir ka dal
   
  Airbourne and TinkerBell like this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  mua ne keto kohe sallata jeshile me kenaq! Edhe sot e hengra !
   
 15. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  TANI bera groshe apo fasule te bardha.Te PARET e MI i PELQENIN...ndersa do te tjera i kane harruar.
  PLUS per MUA. WeisseBohnen_44e37cb0d245c7bb464e702f64e1ecaf_et2006041121.jpg
   
  joetisti_ likes this.
 16. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  po shkruaj vetem gjene qe me shijoi: qumeshti ne mengjes.
   
  Airbourne likes this.
 17. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Une s`jam pasanik si do te tjera te emigruara me kaqator, ne vendin e demokracise.... apo me llotari,por per fund jave e THYEJ...Pule te pjekur me nje shishe vere.....aq e kam HAPIN.
   
 18. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  petulla. Pak ore me pare ia nisi nje shi dhe me solli nje deshire per te bere ca petulla...
   
 19. Hope

  Hope dans ton coeur

  [​IMG]

  [​IMG]

  Tu hanger itesh bujrum kush ka oreks :p
   
  TinkerBell, joetisti_ and Lisa like this.
 20. Missy

  Missy Forumium praecox

  Byrek me qepe per mengjes


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  TinkerBell, Artin, Hope and 1 other person like this.

Shpërndajeni këtë faqe