Cfare keni gatuar/ngrene sot?

Diskutime tek 'Kuzhina dhe receta gatimi' filluar nga katsune, 4 Oct 2015.

 1. katsune

  katsune cherry blossom

  besoj se nuk eshte e nevojshme te permend ne detaje sa i rendesishem eshte ushqimi dhe menyra e te ushqyerit per organizmin tone.... per kete arsye m'u duk se nje teme e tille i duhej forumit. :)

  pra, kush gatuan ne shtepine tuaj? ju pelqen gatimi apo preferoni ta gjeni te gatshem nga te tjeret? apo jeni te detyruar nga halli qe te merreni vete me gatimin?

  cfare keni gatuar sot? dhe cfare keni ngrene sot?


  ne shtepine time gatuaj une, e shyqyr qe me pelqen te gatuaj sepse perndryshe do kishim vdekur nga uria :p por nuk e mohoj qe nganjehere e bej me shume shume pertese, dhe ne keto raste zakonisht i bie shkurt. buke me djathe e domate :D

  ndersa sot bera risotto me kerpudha dhe thierrza me salce domatesh ne tenxhere te presionit. nuk dolen keq :)
   
  Balahk and Dreamer like this.
 2. katsune

  katsune cherry blossom

  salade niçoise per dreke :)

  [​IMG]
   
  Balahk likes this.
 3. katsune

  katsune cherry blossom

  per darke patate te skuqura te shoqeruara me vere te kuqe.

  ketu ne forum si duket vetem une ushqehem :D po me beni te ndihem llupese :D
   
  Solaris likes this.
 4. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Ahahaha jo , jo ja të them edhe unë.
  Për drekë fasule (mos më shani , se kështu ka qenë më përpara cdo ditë e henë dita e fasules ) sallate jeshile dhe bukë misri.
  Për darke , nuk kisha uri.
  Por ato patatet janë të shijshme mi kujtove moj Broken.
   
  Lisa, katsune and Balahk like this.
 5. katsune

  katsune cherry blossom

  do vish te me besh shoqeri se kane ngelur akoma? do ishte kenaqesi :)
   
 6. Balahk

  Balahk Locus omnem

  sonte:buke te thekur me djath e domate,vaj ulliri.
  per mua eshte kombinim perfekt shijesh.
   
  Solaris likes this.
 7. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  walking-emoticon-design-happy-31824620.jpg  Faleminderit , erdhaaaaaa me te shpejtee! : )
   
  katsune and Balahk like this.
 8. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Deri sa te arrish ti,i mbaroi Mia :)
   
  katsune and Solaris like this.
 9. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  :confused:
   
  Balahk likes this.
 10. katsune

  katsune cherry blossom

  hahaha mia hengri vetem pak majoneze :)
   
  Balahk likes this.
 11. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Do e semuresh Mian,jepi ushqime bio :)
   
 12. katsune

  katsune cherry blossom

  keshtu mundohem... keto ia jap vetem sa per t'i provuar pak, ngaqe ankohet aq shume me ate mjaullimen e padurueshme qe bejne kur duan me ngulm dicka, sa nuk ma mban t'i them jo :)

  meqe ra fjala, ju pershendet ne kete cast :p

  [​IMG]
   
  Lisa, Solaris and Balahk like this.
 13. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Une i kam shume xhan keto.

  Shume e bukur:)
   
  katsune likes this.
 14. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Ca jete qejfi bejn keto ?:p
  ha,pi,rri :D

  Qe te mos dal nga tema,neser do blej pizza :)
   
  Solaris likes this.
 15. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit


  Ahahaha sa e bukur Mia. : )
   
  katsune likes this.
 16. katsune

  katsune cherry blossom

  per ne darke pizza si kjo ne foto :)

  [​IMG]
   
  Solaris and Balahk like this.
 17. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Nje berxolle, sallate e nje shishe vere te kuqe perpara...
   
  Agjenti_007 and Balahk like this.
 18. Hope

  Hope dans ton coeur

  sonte kam grosh prz e kam ba n'mjes'
  n'ballkon me fjet :p
   
  Balahk and Solaris like this.
 19. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  He si thua per nje pjate se bashku?
   
  Hope likes this.
 20. Hope

  Hope dans ton coeur

  kush t'rrefuzon maj ty :p
  vetem mas hajde pa jargan lol
   
  Solaris likes this.

Shpërndajeni këtë faqe