Cfare ju ka bere te buzeqeshni sot? :)

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga katsune, 16 Aug 2015.

 1. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  s'gjeta asgje qe te me bente te buzeqeshja sot, dhe buzeqesha.
   
 2. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Hajde gjume hajde :p
  Kjo me beri te buzeqesh tani :)
   
  katsune likes this.
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Nje buzeqeshje fallse.......
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Na ishte dhe eshte (diku ne bote) nje vajze qe i thoshte gjerat ashtu sic i mendonte apo pa etikete me lluster.E perjashtuan me motivin e pa <edukate> dhe nje person shtroi pyetjen .....perse?
  Ju pergjigjen ketij djalit ne privat qe: e kane futur <dashnoret> per subversionim dhe per te shkaterruar forumin.Ndersa nje tjeter....e kane futur greket sepse eshte forum al (i nje gabeli ka tirona).
  BUZEQESHA dhe mendova: me INJORANT se disa skipetare nuku do kete.
  Fund jave te mbare...kur ti vije rradha!
   
 5. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  perendimi i diellit.
  Thashe me vete: perendon 'dielli' qe eshte madheshtia e dielluar, e ka disa njerez qe kokefortesisht nuk dorezohen para asgjeje... !
   
 6. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Do te them dicka ne privat...
  Pa he.
  Po benin pushim ne tualet.
  Nuk me interesojne ku e kalojne kohen e lire te tjeret....edhe ne hene po deshen, m.q-se e ndryshon formen si madhesi e pa definuar.
   
  gurax likes this.
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Qe shqiptaret jane budallallepsur me qit-qate.
  Epoke e re.
   
  Dreamer and gurax like this.
 8. tropojanja

  tropojanja Çike Malsie

  Zeri i Atij... M jep qetesi n zemer e buzeqeshje!
   
 9. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Kam qeshur me njeren,edhe hipokrizin e saj :D :D
   
 10. katsune

  katsune cherry blossom

  bashkepunim :)

  [​IMG]
   
  Solaris and gurax like this.
 11. katsune

  katsune cherry blossom

  ne pallatin tone nuk i falim gabimet gramatikore! dikush kishte shkruar kete para ca ditesh, nuk kaluan dy dite dhe menjehere e korrigjuan :D (nuk eshte hera e pare qe ndodh)

  por "injoranti" (ne kete rast ne kuptimin literal te fjales) qe e ka korrigjuar duhet te rishikoje rregullat e gramatikes, sepse ne fakt shkruesi i pare nuk ka gabuar. te pres se mos ndoshta e kupton vete gabimin apo ta korrigjoj une? :rolleyes:

  [​IMG]
   
  gurax, Solaris and Dreamer like this.
 12. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Ahahaha qenka si mua i apasionuar në korrigjimin e gramatikës tek te tjerët,
  në mos gabojme edhe neve Broken e dimë që këto preposizioni articolate përpara fjalëve qe fillojnë me zanore a ; bie 'o-ja' dhe prandaj dell' shenohet me apostrof.

  Sa për temën, me ka bërë të buzëqeshi e të hidhem përpjetë nga gëzimi se pashë qe kishte dalë sezoni i dytë i serialit të preferuar... (- :
   
  gurax and katsune like this.
 13. katsune

  katsune cherry blossom

  ka shume studente ne pallatin ku banoj, prandaj duhet patur kujdes kur shkruajme sepse nuk lene rast pa i kapur gabimet :D

  problemi eshte ky: articolo "dello" perpara fjales "ascensore" behet "dell' " me apostrof, dhe para disa vitesh gramatika diktonte qe kur fjala kalon ne rreshtin poshte (a capo) atehere articolo duhet te shkruhet per intero, pra sic e ka korrigjuar personi ne fjale "dello (a capo) ascensore". mirepo rregulli ka ndryshuar serish, dhe tani forma e sakte eshte me apostrof edhe kur fjalen e shkruan ne rreshtin poshte, ose mund te ndash fjalen ne rrokje, p.sh. "dell'a (a capo) -scensore", "dell'ascen (a capo) -sore", ose "dell'ascenso (a capo) -re". midis ketyre konsiderohet e sakte edhe forma qe me pare konsideroj e gabuar, "dell' (a capo) ascensore" sic e ka shkruar personi i pare.
  ja keshtu (sa bukur te flasesh per gramatike pasi ke pire dy mojito, sic po bej une tani :p )

  si quhet seriali qe po ndjek? :)
   
  Solaris, gurax and Dreamer like this.
 14. katsune

  katsune cherry blossom

  Kete kuriozitetin qe me derguan pak me pare. Me vjen keq per te vdekurit, por ishte shume per te qeshur. Hahaha
  [​IMG]
   
  Dreamer and gurax like this.
 15. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Shumica e njerezve jane dele.  Si pak me lart, me vjen per te qeshur por ne fakt eshte per te te ardhur keq. Por sidoqofte, hahahaha.
   
  Solaris and katsune like this.
 16. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Faleminderit Broken që lëxoj më shumë informacione. : )

  #toomuchlove#
   
  katsune likes this.
 17. katsune

  katsune cherry blossom

  dhe sic e prisja, mesazhet mes komshinjve vazhdojne... :D

  [​IMG]
   
  gurax, Solaris and Dreamer like this.
 18. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Ahahaha Broken , 'sonno guerriero'!

  Epic fail.

  [ Sa për temën , mbas nje ditë fort të lodhshme e të stresuar , po ndiqja për pak provat e koncertit te Bebe Rexhes meqë me ra rruga për andej.(Se na ka ardhur në Tiranë :p)
  Me rastisi të gjendesha pranë një gruaje. Biseduam sëbashku , si ka mundësi që shpesh arrijmë të flasim lirshëm vetëm me ata që si njohim?! Më dha shumë pozitivitet , dashuri dhe buzëqeshje. ]
   
  gurax and katsune like this.
 19. katsune

  katsune cherry blossom

  ahahah hermetica, ne fakt kaligrafia eshte e keqe sepse nese nuk je mesuar, "m"-ja mund te duket "n", por personi ka shkruar "sommo guerriero", domethene "o luftetar kryelarte/madheshtor" :D duke e vene ne loje personin qe ka bere korrigjimin nepermjet hiperbolizimit, pastaj ka shkruar "lo feudo" dhe e ka nenvizuar "lo" me qellim, kur ne fakt thuhet "il feudo", duke parodizuar tere situaten qe nga nismetari. :p

  ndersa personi tjeter, me sens me te larte pragmatizmi sesa humori, ka shkruar "ne vend qe te korrigjosh, kujtohu te mbyllesh dyert e ashensorit", sepse avazi vazhdon. :/
   
  gurax and Solaris like this.
 20. Solaris

  Solaris Suadade... Anëtar i Shtabit

  Ahaha po kjo dita sot Broken , pati vazhdim historia? Qenka vërtet ambjent dëfryes tek ti.
   

Shpërndajeni këtë faqe