Cfare ju ka bere pershtypje sot?

Diskutime tek 'Koktej Diskutimesh' filluar nga katsune, 13 Mar 2016.

 1. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Sa MORTJE i kam PALACOT te ashtequajtur antiSORRA-iste dhe perse???
  Sepse kur nuk arrijne dot pushtetin apo sju japin nje post ne administrate,na behen.....humaniste,komformiste,keqardhes,moraliste dhe kuptoni...SHKERDHAPATARISTE.
  Jepju nje KOCKE....dhe e LEPINE apo nuk ndihen.

  100% SICURO.
   
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Sja arriti dot qellimit me na vu ne grindje ne temen e Pavaresise se Kosoves dhe s’duroi dot me por solli thengjill tjeter me ndezur zjarr.

  Jemi mesuar me keto gjera tani...pse habitesh ti.


  Kjo eshte BUCJA leaf.

  ARBENI.

  PS...kjo BUSHTER nuk ka sensin e edukates dhe te MOSHES.

  PROSTITUTE....EBEN.
  __________________
   
 3. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  ja..., s'po ambientohesha menjehere pas nje gjumi... Pata pershtypjen se qe mesi i nates e ndersa, vetem ora 20 e gjysme... Dhe i bera nje pyetje vetes: te flesh me pak, zgjohesh me shume...?
   
 4. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Kush ma perkthe kte SUMQIMIN e KOQOVO-s.

  Jeni ju kosovare apo SHQIPTARE???
  KOQEVARE....fare e PERCUDNUAR...SLLAVE.
   
 5. Artin

  Artin Papirus rex

  Dy javët e kaluara bëri kohë e mirë dhe mendova se dimri iku dhe erdhi pranvera. Këtë ua thashë edhe disave...

  Të shtunën bëra ca plane dhe mezi po e prisja të dielën, isha përgatitur shpirtërisht, po kur u ngrita në mëngjes, pashë që po binte shumë borë. Dhe nuk pushoi gjithë ditën, pushoi vetëm kur u errësua. Pastaj u bë ftohtë dhe bora ngriu, duke u kthyer në akull. Më keq s'kishte si bëhej!

  Në darkë, ndërsa po kthehesha në shtëpi, duke ecur me kujdes që të mos rrëshqitja, m'u kujtuan Plakat e Marsit. Duhet të jetë e vërtetë ajo histori...

  Këtë përshtypje mund ta kisha thënë që të dielën, por moti i keq po vazhdon (dje ishte minus 11) kështu që edhe përshtypja po vazhdon.
   
  Last edited: 7 Mar 2019
 6. Artin

  Artin Papirus rex

  Shtimi i popullsise ne qytet... po shtohet shume aq sa qyteti po behet si ato te sterpopulluarat e Azise.

  Shtimi nuk vjen nga lindjet, por nga ardhjet e banoreve te rinj. Shumica jane te huaj, por ka edhe vendes nga qytete te vogla e fshatra, per shkak se andej nuk ka pune. Politika e sotme kerkon qe ti grumbulloje njerezit ne pak qytete te medha dhe kjo behet duke i grumbulluar punet vetem aty.

  Por zmadhimi i qyteteve dhe sterpopullimi sjell probleme, rremuje dhe ulje te cilesise se jetes.

  Nuk ka me vende e rruge te qeta. Ne cdo moment ka njerez qe nxitojne nga te gjitha anet, e duhet te kesh kujdes se mos perplasesh. Sidomos te bezdisshem jane ata qe ecin prapa teje, qe nxitojne e duhet tu hapesh rrugen, ose qe flasin ne telefon tek veshi yt.
   
  Nela0 likes this.
 7. Nela0

  Nela0 Primus registratum

  Ke te drejte per kte. Dhe une i urrej qytet e medha .kur te kem mundesi do mundohem te jetoj diku ku ka pak njerez .off grid
  Do e studjoj mire se ku ama qe te kete dhe kushtet minimale per nje jete te shendetshme.
   
  Artin likes this.
 8. Auburn

  Auburn Primus registratum

  Ulja e menjehershme e temperaturave. Dimer i madh parashikohet kete vit.
   
 9. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Pallate qe shemben pa rene termet ka ndodhur ne........................türkie.

  Pis MILET...edepsezer EBEN.

  PS....500 vjet arrnauteri+100 vjet shkineri=ROBERI pa <dashje>,apo e pavullnetshme.

  Tungi.
   
 10. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Ngele duke i bere pyetje vetes pa qene ne gjendje te japesh pergjigje.

  Faktikisht, ne qofte se fle shume atehere zgjohesh me shume. Diku tjeter. Dhe e kunderta. Sa me teper zgjuar te jesh ketu aq me pak zgjuar je ne "boten tjeter". Me qe po flasim per zgjim mos valle "i zgjuar" ka te beje me fjalen "zgjuarsi"?!

  Per sa i perket ores leximi i saj eshte shume i vlefshem dhe shume i pavlefshem ne te njejten kohe.

  Ajo qe eshte e vlefshme eshte momenti yt i fundit para gjumit dhe momenti yt i pare pas gjumit. ZGJIMI.

  Ne qofte se nuk do te kishe ore ti nuk do te dije kurre sa kohe kane kaluar. Mund te kene qene minuta, ore, dite, muaj, vite, dekada, shekuj dhe mijra vjecare. Ne gjume KOHA ndalon dhe ne gjume KOHA kalon. Duket kontradiktore POR faktikisht nuk eshte. Koha ndalon sepse ti je i njejti. Koha kalon sepse ti zgjohesh diku tjeter dhe ne nje epoke tjeter.

  Pyetja qe duhet t'i besh vetes eshte ne cfare vendi je zgjuar dhe kush ishte momenti yt i fundit para gjumit.


  El
   
 11. Nela0

  Nela0 Primus registratum

  Ndryshimet ne token meme.
  Dhe ca studime personale low key...
   
 12. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  N'a fol nje cike per keto studimet personale. Jam e interesuar te te njoh me mire. Me fute kersherine.

  Nuk eshte mire te ngacmosh tjetrin me nje rresht dhe te ikesh. Qendro.

  Apo futja nje pordhe dhe dil qe ketej.

  El
   
 13. Nela0

  Nela0 Primus registratum

  Pertoj
   

Shpërndajeni këtë faqe