Cfare ju emocionon me shume ?

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga sermion_al, 13 Feb 2017.

1. sermion_al

sermion_al Forumium praecox

Cfare ju emocionon me teper???
    Jam kurioz ta di.

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. Eléonoré

Eléonoré Valoris scriptorum

Nje rast konkret. Me duket se quhet Cermenikas nje anetar forumi shqiptar, nenshkrimi i te cilit sa here e lexoj me emocionon shume. Jam Geg por te mos me shaj kush Toskerine. Te njejtat emocione kam perjetuar para shume vitesh ne nje forum shumekombesh, ku nje bashkatdhetar qe mbante pseudonimin Genti i Madh, pa pike turpi apo ndjenje shqiptarie u bashkua ne mendim me disa ortodokse serb ne dem te myslymaneve shqiptare. Per hir te Dardan C, nje tjeter shqiptar kosovar qe jetonte ne Australi lexova Kuranin dhe ndersa une (edhe pse minoritare greke nga mamaja) si kristiane ortodokse kaloja nga forumi i Bosnje-Hercegovines tek ai i Turqise, ne shenje mosdallimi fetar dhe per te treguar se ortodoksia nuk eshte ajo qe perceptohet te jete nga ata te quajtur ortodokse, nje kosovar tjeter pa marr parasysh perpjekjet e mia me quajti «shkije». Frikacaku! Injoranti!

Para ca kohesh u riktheva tek ai Forum sepse me kishte ngelur ne mendje Albquietman i cili me kishte drejtuar nje pyetje si edhe nje sfide per t'a bindur te ndryshonte fene, per te konstatuar se ai Forum, per nje arsye ose nje tjeter, nuk ka gjallerine e meparshme. Megjithate u perpoqa te gjeja postimet e mia (me pseudonimet Dea dhe Kiara) dhe pashe se te dhenat nuk ekzistojne me. Gjithashtu Dijedon-it i detyrohesha nje shpjegim. Por mbi te gjitha doja te komunikoja me Kapedan-in i cili behej lemsh me mua. Doja te gjeja Fierakun nga i cili ndihesha e tradhetuar sepse permendi mbiemrin tim, si dhe Suljotin i cili lengezonte pas AlbaneseHoney, e cila, me cfare vura re nuk ishte shqiptare por e rene ne dashuri me nje shqiptar, qe m'u duk nje nga komplimentet me te medha qe nje shqiptar mund te marre nga e dashura e vet. Me pelqeu shprehshmeria e Kaoni-t dhe mosperpillja e leshte-s. Rex me bente per te qeshur, ndersa Glaukus, fatkeqesisht me futi ne nje gare me AlbaneseHoney per te qene moderatore e nenForumit Shqiptar gje qe as e kerkova as e doja. Doja gjithashtu te lexoja dicka nga shpata qe me dha nje kompliment te bukur. Ai dukej nga ata tipa nervoze dhe ishte i apasionuar pas racave. Nganjdhimtari ose Tulipani i Zi kishte prejardhje nga Golemi i Gjirokastres dhe me pelqente korrektesia dhe rrjedhshmeria e gjuhes. Martiri i Camerise me shmangu deri sa une shpreha indinjate per sharjet qe i beheshin Sali Berishes i cili ishte zgjedhur nga populli. Doja gjithashtu te merrja vesh nga Anita i cili ishte rumun por jetonte diku ne Suedi ose Danimarke. Me cfare kuptova ai ishte homoseksual, dhe ndoshta per arsye se une thashe qe edhe im ate edhe xhaxhai im kishin studiuar ne Rumani atij mund t'i ishte krijuar ideja se ne ishim arumune. Nje gojedhene ekziston se ne, nga ana e babit, jemi cobane. Asnjehere nuk e kemi quajtur veten vlleh. Por origjinat vertete i kemi nga fshatrat e Korces. Shume e shume breza te shkuar. Nuk dua te harroj meltdown i cili shpesh bente meltdown.

Nuk doja te rifutesha pas 10 vjetesh ne ate Forum per te kujtuar emocionet, por per te dhene nja dy pergjigje qe me duket i kisha lene ne hava per arsye te disa rrethanave familjare.

Kjo eshte per te qeshur se kur une u shpreha se «Revealing your boobs to the serbs in order to get their approval for acknowledging Kosovo as a Republic was a very small sacrifice for such great a cause» and «there are some things you can not put a price on; for everything else there's a mastercard» Suljoti me tha se po qeshja dhe ngjeshja. Une i thashe se AlbaneseHoney nuk kishte nevoje per avokat mbrojtes dhe Suljoti deri atehere lengezues u zhduk nga skena kur pa fotografite e verteta te saj.

Ja gjera te tilla me emocionojne. Po ju?

Éléonore

3. Al-Punk

Al-Punk Still here

Long Iceland Ice Tea!

4. Moonlight85

Moonlight85 Forumium maestatis

asgjë hiç, duhet të behem merakë për këtë :wub:

5. Anabell

Anabell Forumium maestatis

nje fjale e sinqerte , sdua shume

Airbourne likes this.
  6. Rimseb10

Rimseb10 Valoris scriptorum

Gjella me bamje

7. Rimseb10

Ju qenkit e dashuruar

Anabell likes this.
  8. DarkBlonde

DarkBlonde Valoris scriptorum

Yhyyyy ka sh gjera...

9. Rimseb10

Emocion jo rrenqethie, sh gjera ne i ngatrrojme nuk dim te bejme dallimin

10. Airbourne

Airbourne Papirus rex

Kur me thone: ne cfar ore te vi te marr me kerr!!!!!
    Nuk e di, por me vine ne mendje mendime te turbullta:p

Shpërndajeni këtë faqe