cfar eshte jeta???

Diskutime tek 'Hapësira filozofike' filluar nga Andon Kazaqi, 11 Apr 2012.

 1. Hope

  Hope dans ton coeur

  Sot për nesër always been!
   
 2. SNAP

  SNAP Papirus rex

  Jeta eshte nje M...! me lule:p
   
 3. Sweety el

  Sweety el Locus omnem

  Nje rruge e gjate me shume kthesa e pengesa qekur lind e derisa vdes
   
 4. abs

  abs nuk e di...

  Dashuri!
  E dua ate dhe ajo me do mua :wub:
   
  kacurrelsja... and joetisti_ like this.
 5. Landi78

  Landi78 Forumium maestatis

  hahahhhaha really??
   
 6. Balahk

  Balahk Locus omnem

  po po vertet,eshte fakt,lexoje se e ke ne faqen tjeter :)
   
 7. Balahk

  Balahk Locus omnem

  Jeta eshte nje lufte,me shume beteja, te humbura dhe te fituara,por duhet te ndihemi me fat qe jemi pjese e saj:)
   
  kacurrelsja... likes this.
 8. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  Nje udhetim tranzitor deri tek destinacioni i fundit......
   
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  dy ditet me te rendesishme te jetes jane ajo kur linde dhe ajo kur kuptove se pse.
   
  kacurrelsja... and guest17 like this.
 10. Passion- Al

  Passion- Al Forumium maestatis

  Një emocion
  Një klithmë
  Një hark
  Një dallgë
  Nje buzëqeshje
  Një neveri
  Një burg
  Një udhetim në kërkim të asaj që quajm të mirë.
  Gënjeshtër!
  Ka vec një të mirë.
  Na jep mundësinë ta bejmë të bukur. :)
   
  Artin, Alivia, joetisti_ and 2 others like this.
 11. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  jeta nuk matet permes numrit te frymemarrjeve qe bejme, por permes momenteve qe na lene pa fryme.
   
 12. Alivia

  Alivia Forumium maestatis

  Psheretim lulesh,rigjenerim gjethesh,dizain resh,freski oqeani dhe vallzim dallgesh.
   
  joetisti_, TinkerBell and Passion- Al like this.
 13. MrCool

  MrCool Oldschool

  Titulli me i qelluar do ishte "Cfare eshte jeta per ty", sepse askush nuk e sheh ate njelloj.

  Per dike eshte fushe me lule, per dike eshte are me shkurre, per dike eshte rrugetim i bukur, per dike nje makth i vertete.

  Per mua, eshte gjeja me e bukur qe kam. :p
   
  TinkerBell and joetisti_ like this.
 14. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  "jeta eshte mister per t'u jetuar, jo problem per t'u zgjidhur."
   
 15. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Është dhuratë, por dhe detyrë e përgjegjësi.
  Është kënaqësi dhe e bukur, kur nuk mendon për vdekjen.
   
  Mystique likes this.
 16. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Po sikur te thoja se jeta eshte vdekja dhe vdekja eshte jeta cfare do te thonit?

  Eleonore
   
 17. Frank

  Frank Forumium maestatis

  qe ja ke fut kot :p
   
 18. Eléonoré

  Eléonoré Valoris scriptorum

  Ja futa edhe kote edhe plote! Eshte KOT per ju fatkeqsisht dhe PLOTE per mua fatmiresisht!
   
 19. ParentalAdvisory

  ParentalAdvisory Primus registratum

  Jeta eshte nje vajze e perdale! :D:D:D
   
 20. Mystique

  Mystique Larg Anëtar i Shtabit

  Cfare perkufizimesh : )
  Nejse varet gjithesecili si e shikon , besoj se u japim perkufizime te ndryshme ne momente te ndryshme.
   

Shpërndajeni këtë faqe