Bota e gjallesave (video)

Diskutime tek 'Planeti Im - Jeta rreth nesh' filluar nga katsune, 13 Nov 2016.

 1. katsune

  katsune cherry blossom

  Amazing!

   
  gurax, Solaris and Airbourne like this.
 2. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Marineiguana03.jpg Dinosauri i FUNDIT..

  Te kafshon dhe ngordh mbas 3-4 ditesh.
  BRILIANT SPECIE.
   
  gurax likes this.
 3. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Kjo eshte ajo kafsha qe ne e quajme Pertaci sepse leviz me shpejtesi rreth disa cm ne ore. :p

  Por kur vjen puna per te gjetur nuse, jo ecin, por notojne.
  :D
   
  katsune likes this.
 4. gurax

  gurax Pan ignoramus

  [​IMG] [​IMG]

   
  katsune likes this.
 5. katsune

  katsune cherry blossom

  gjynah qe nuk pati fat ne fund. por ahahahah sa kam qeshur me ate shfaqjen e kung fu-se, gurax. video fantastike :D

  ndersa kur pashe kete videon poshte me erdhi vertet shume keq. natyra funksionon sipas ligjit te me te fortit (fizikisht ose menderisht), por nganjehere eshte kaq e pameshirshme sa eshte edhe e bukur. pinguinet dihet qe jane specie monogame, tere jeten e kalojne me te njejtin partner. ne kete video tregon per shfaqjen e tradhetise ne nje cift pinguinesh. femra ciftohet me nje mashkull tjeter, te dy meshkujt luftojne deri ne gjakosje per te fituar femren, dhe ne fund femra zgjedh me te fortin. vuajtjet e pinguinit humbes ta kepusin shpirtin. :(

   
 6. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Po ky c'pati?

   
  Airbourne likes this.
 7. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ishte nje pyetje per...............1 MILION EURO.Pjesmarresi qe ishte BRILIANT dha pergjigjen e gabuar(me erdhi keq).
  Pyetja ishte....cilat nga keto kafshe jane helmuese.
  1-Kobra
  2-Black Mamba
  3-Mangusta
  dhe e katerta sme kujtohet

  une e dija sepse kisha lexuar nje TJETER.

  A classic example of evolution... One day, a male rodent got sick and tired of watching its brothers and sisters being devoured by snakes. It stopped eating nuts and started hunting for insects and smaller rodents. Being bigger and badder than other males, it had more chances to mate with every female it could. Its offsprings carried their father's physical advantage and fierce mental disposition which then was passed on to its offsprings. This process repeated for thousands if not millions of years. End Product? Mongoose, a lethal predator that is pound for pound more dangerous than a lion or tiger, that is specifically designed to hunt snakes. kudos to that first rodent who stepped up his game in the food chain.

  GRANDE.
   
  gurax and Aki like this.
 8. gurax

  gurax Pan ignoramus

  Nje nder gjerat me te mira qe mund te beje cdokush eshte te mesoje gjuhe te huaja.

   

Shpërndajeni këtë faqe