Bisede me femijet.

Diskutime tek 'Këndi i Femijëve' filluar nga Mortal, 10 Jun 2007.

 1. Mortal

  Mortal Guest

  Bisede me femijet.

  Kisha shume kohe qe nuk kaloja kohe me nje femije- duke perjashtuar momentet kur flas me vehten. Dije e bera kete gje dhe u rigjenerova. E pa besueshme. Une jam vetem 24 vjec plake. Gjithesesi, edhe tani nuk mund te heq mendjen nga pastertia shpirterore qe pashe tek ai femije. Kur po lexoja ditarin qe prindri i vet kishte mbajtur per te...u meka me kete me poshte:

  S.(femija): "Ja, do vesh pupat e do vras P."
  B.(i rrituri): "Nuk eshte loje ajo, shpirt i B."
  S.(femija): "Po ke te vras une tani?"

  - 9 Janar 2007
   
 2. almush

  almush Primus registratum

  Re: Bisede me femijet.

  me fal kjo tu ka duk interesante ty apo vetem ashtu je magjepsur, si neper endrra
   
 3. policia

  policia Forumium maestatis

  Re: Bisede me femijet.

  vajza ime kur ishte vetem 2 vjec (se tani po ben 3)
  pa nje cift papagallesh qe kishin bashkuar sqepat me njeri tjetrin.
  vajza: o mami o mami shiko papagallat po puthen
  une: mire zemra e mamit ja te te puth edhe une ty si papagallat(dhe e puth per ti treguar qe nuk ka asgje te keqe)
  vajza: jo mami jo keto nuk puthen si te te dyja, por si ti me babin...
  ka shume raste (dhe tani jane bere shume te shpeshta) qe vajza me le pa mend tek bisedoj me te...
  jane kaq te ndryshem nga femijeria jone, e mendoj shpesh kete tek shoh vajzen time.
   
  Eléonoré likes this.
 4. Thamina

  Thamina Papirus rex

  Investimi me I mire human eshte komunikimi dhe te flasim me tjeret fut ketu femijet...gjithkush ka boten e vet e eshte mbrekulli ta shikosh.
   
  Eléonoré likes this.
 5. Johana

  Johana Forumium praecox

  Mami im eshte me e mire se mami jot.

  E vertete pergjigjet Beni edhe Babi im thote te njejten gje.

  JC
   
  Eléonoré likes this.
 6. Johana

  Johana Forumium praecox

  Nje djal pasanik kur shikon ngjashmerine e madhe fizike me vajzen e komshiut i thote:

  Mos valle mamaja jote punon si kuzhiniere ne shtepine time?
  Jo thote vajza, mamaja ime eshte shtepiake POR babi im si kopeshtar qe eshte ka mundesi te leruar bahcen tuaj.

  JC
   
  Eléonoré likes this.
 7. Johana

  Johana Forumium praecox

  Korrigjim: te kete leruar bahcen tuaj.

  JC
   

Shpërndajeni këtë faqe