Politika Basha, me aleatët Vëmendja e opozitës, garantimi i zgjedhjeve të lira

Diskutime tek 'Politika Shqiptare (ne te gjitha trojet shqiptare)' filluar nga Agjenti_007, 11 Apr 2016.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  [​IMG]

  Kreu i PD-së, Lulzim Basha është takuar me aleatët e djathtë mesditën e të hënës, ku temë kryesore kanë qënë zgjedhjet e ardhshme parlamentare. E gjithë vëmendja e opozitës, tha ai, është fokusuar tek garantimi i zgjedhjeve të lira.

  “Propozimi do të marrë formë finale pas diskutimit me të gjithë partitë e koalicionit opozitar. Ka një sërë opsionesh votim elektronik. Numërimi elektronik është tashmë reflektim ligjor që duhet respektuar në zgjedhjet e ardhshme”, tha Basha.

  Ai ka diskutuar me aleatët edhe çështjen e sistemit zgjedhor ku tha se kanë diskutuar për të gjitha opsionet që nga korrektimi proporcional. “Mirëbesim vetëm nëse garanton zgjedhje të lira dhe të ndershme”, theksoi Basha.

  Kreu i opozitës ka diskutuar me aleatët edhe platformën ekonomike të Partisë Demokratike.
   
 2. bobo

  bobo marksist-enverist

  rrumbullak, strumbullak, ka 7-vrima rreth e qark!?- as i rrudh se ke Lulo, sa i kujdesshem qe je kur shef kamerat..., ste tradheton buza as syri!
  i kshill do kisha per ty: leje i cik mjeker, leshi si Ramires, se paske dy mjekra!
   
 3. Airbourne

  Airbourne Papirus rex

  Ksaj i thon me ta LON.....KOPILIN ke KULLA.  PS....VERTETOHET qe femarucet SHEMTIRA,jane burra pa picka...si kjo llalla.

  SHBA dhe BE dënojnë dhunën, bëjnë thirrje për vetëpërmbajtje.

  “Nxisim të gjitha palët që të tregojnë vetëpërmbajtje më të mirë dhe të rivendosin qetësinë.
  Ambasada e SHBA i bën thirrje të gjitha partive politike që t’i denoncojnë këto akte dhe të ndërmarrin të gjitha hapat e nevojshme për t’u siguruar që situata të shndërrohet në paqësore dhe konstruktive.
  Nxisim të gjitha palët që të tregojnë vetëpërmbajtje më të mirë dhe të rivendosin qetësinë. Iu bëjmë thirrje të gjitha partive politike që t’i denoncojnë këto akte e të ndërmarrin të gjitha hapat e nevojshme për t’u siguruar që situata të shndërrohet në paqësore dhe konstruktive. Korrupsioni eshte ai qe shkakton deme te pallogaritshme ne xhepat e shqiptareve dhe jo demtimi i ca skelave te shemtuara. Kjo eshte proteste ndaj korrupsionit dhe patjeter s’mund te jete aq e qete. Ne fakt me gjithe pakenaqsine dhe mllefin deri tani duket proteste shembullore”.

  Edhe delegacioni i Bashkimit Europian në Tiranë ka bërë thirrje për përmbajtje dhe ka dënuar dhunën në protestë.

  “Delegacioni i Bashkimit Evropian dhe Ambasadat e Shteteve Anëtare në Tiranë u bëjnë thirrje të gjitha palëve të tregojnë përmbajtje të menjëhershme. E drejta e qytetarëve për t’u shprehur përmes protestës paqësore është një vlerë thelbësore e një demokracie moderne evropiane”.

  Megjithatë, shton delegacioni i BE, dëmtimi i pronës publike dhe përdorimi i dhunës nuk janë të pranueshme. “Ne u bëjmë thirrje të gjitha palëve të bëjnë çmos për të shmangur dhunën dhe çrregullimin e mëtejshëm”, thuhet më tej në reagim.

  “Delegacioni i Bashkimit Evropian dhe Ambasadat e Shteteve Anëtare në Tiranë u bëjnë thirrje të gjitha palëve të tregojnë përmbajtje të menjëhershme. E drejta e qytetarëve për t’u shprehur përmes protestës paqësore është një vlerë thelbësore e një demokracie moderne evropiane. Megjithatë, dëmtimi i pronës publike dhe përdorimi i dhunës nuk janë të pranueshme. Ne u bëjmë thirrje të gjitha palëve të bëjnë çmos për të shmangur dhunën dhe çrregullimin e mëtejshëm”.

  Shqip....shko ne Gjermani dhe sulmo parlamentin ose ne Usa shtepine e bardhe.

  Por MALOKET jane DERRA.

  KAQ.

  AproPO...hyna live dhe fillova tu shajte shkinat...u terbuan do krasniqer dhe....airBOURNE o grek.
  Pergjigja e IME....O THI zivem na Estoni...lol
   

Shpërndajeni këtë faqe