Automjeti Nano ka timon që digjet

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga Albforumi, 27 Oct 2009.

 1. Albforumi

  Albforumi Primus registratum

  Automjeti Nano ka timon që digjet

  [​IMG]Duke marrë parasysh se bëhet fjalë për automjetin më të lirë në botë, ka qenë vetëm çështje kohe se kur do të paraqiten problemet e para. Megjithatë, nuk i kemi pritur kaq shpejt.</p>


  Gazeta The Times of India raporton se blerësit e automjetit Nano kanë paraqitur problemin me timonin i cili shkakton zjarr në të. Arsye për këtë janë instalimet elektrike tek ndezja elektrike e cila shkakton nxehjen e plastikës, tym dhe ndezje spontane.</p>


  Dy blerës tani i kanë kthyer automjetet e tyre Nano tek distributori i cili ka evituar problemin pa shpenzime shtesë, derisa blerësi i tretë ka vendosur ti drejtohet policisë.</p>


  Tata tani për tani nuk ka vendosur për tërheqjen e Nanos, mirëpo prodhuesi indian megjithatë do të bëj testimet e modeleve të reja para se tua dorëzojë pronarëve. /Telegrafi/</p>
  </p>
  Ky artikull eshte marre nga: http://www.autolajme.com/?p=1016. Per me shume artikuj te ngjashem vizitoni: http://www.autolajme.com/?p=1016
   

Shpërndajeni këtë faqe