ATP Indian Wells, Eliminohet Murray

Diskutime tek 'Sporte te tjera - Basketboll- Atletike- Shah' filluar nga Agjenti_007, 15 Mar 2016.

 1. Agjenti_007

  Agjenti_007 Kujdes.Ceta.Plak.E.Mallakastres Anëtar i Shtabit

  1458041971murri.jpg

  Turneu Masters i Indian Wells ka dhuruar surprizën e parë. U eliminua nga ky aktivitet numri 2 i renditjes botërore, Andy Murray.

  Ai që e shkaktoi këtë befasi ishte argjentinasi Federiko Delbonis që e mposhti britanikun me rezultatin 2-1.

  Delbonis arriti të fitojë setin e parë 6-4, por Murray iu kundërqërgjigj në të dytin të cilin e fitoi po 6-4. Në setin final Delbonis e ruajti përqendrimin dhe e fitoi atë 7-6 për t'u kualifikuar në raundin tjetër të Indian Wells

  Stanislav Vavrinka nuk gaboi në raundin e tretë të Indian Wells. Zvicerani, numri 3 i botës fitoi pa shumë probleme ndaj rusit Andrej Kuznetsov me rezultatin 2-0.

  Setin e parë Vavrinka e mbylli 6-4, ndërsa të dytin 7-6. Në raundin e katërt, Vavrinka do të përballet me belgun David Gofën që mundi argjentinasin Guido Peja në 3 sete 2-1.
   
  Dreamer likes this.

Shpërndajeni këtë faqe