Aforizma , thënie të bukura dhe shprehje nga njerëz të mëdhenj.

Diskutime tek 'Letërsia' filluar nga FALKO, 22 Nov 2002.

 1. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Njerezit zgjedhin mes endrrash ata qe i ngrohin me mire shpirtin!
   
 2. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Asnjehere mos e injoro personin qe ka rene ne dashuri me ty, qe kujdeset per ty, qe e ndjen mungesen tende, sepse nje dite mund te zgjohesh dhe mund te kuptosh se ke humbur Henen nderkohe qe numeroje Yjet.
   
 3. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Nje dolli per te gjithe ata qe na falin buzeqeshje,dhe qe e meritojne vertet te jen pjes e jetes tone.

  Nje dolli per ty,qe di te besh dike te lumtur.
   
 4. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Kam degjuar qe loti shpirtin e pastron.
  Qaj,nxire lotin. Por te lutem,buzeqesh gjithmone pas cdo pike loti qe pikon.
   
 5. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Te gjith din te perqafojne por te paket jane ata qe e mbajne ne krah me shpirt.
   
 6. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Jetojme ne nje bote ne te cilen kafshet e te pasurve hane me mire sesa femijet e te varferve!
   
 7. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Te dashurosh eshte lehte si te keputesh nje gjethe dafine kurse te urresh eshte veshtire si te nxjerresh pemen me rrenje dhemb sa shume dhemb.
   
 8. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Kthehu! Nuk te premtoj dashuri. Me dashuri kemi terbuar gjithe boten. Thjesht, kam mall per ty.
   
 9. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Ah, lumturi... Me cilin tren te nates udheton?
  E di qe do te kalosh, por si gjithmone do te jesh me shpejtesi e nuk do te ndalesh kurre!"
   
 10. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Si yjet jane vertete dashurite,
  Kerkojne hapsira te medha e po aq mund...
   
 11. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Kur bota te kthen shpinen dhe personat qe i quaje miq zhduken, ti rritesh duke mesuar qe ne fund te fundit cdonjeri duhet te mjaftohet me veten, ne qofte se do te mbijetoje.
   
 12. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Ajo u zhvesh dhe filloi të më tregonte trupin e saj. Unë ndeza një cigare dhe i thashë: “Mos kërko të joshësh trupin tim, mundohu të joshësh mendjen time“.
  Ajo u vesh dhe filloi të më fliste për veten.
  Ishte nata më intime, emocioni më i fortë dhe më i bukur në gjithë jetën time..
   
 13. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  gjithmone i kam bere nje pyetje vetes a ka njerez qe ngjajne me diellin dhe pergjigjia e marre eshte.....
   
 14. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  Pjesen me intime te nje femre nuk do e kesh kurre kur je duke e zhveshur, do e kesh kur je duke e degjuar.
   
 15. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  nuk jam aq guximtar sa te refuzoj nje dite te lumtur te jetes time per ideale qe edhe sikur te cenohen,... nuk prekin asnje sekonde te lumtur te dites se te tjereve...
   
 16. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  kerkojme te gjithe kerkojme qetesi nuk ka ka vetem shprese.
   
 17. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  jane errur botet jane zgjuar varret jane derdhur hijet mbi trendafilat si gjak i zi ne damare pa fund dhe nata ka zene te cmendet.
   
 18. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  vertet a mjafton nje cast erresire per te shuar dyshimet tona teksa zoti yne i brishte ndez pishtare besimi
   
 19. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  po jetojme ditet kur behet gjithcka per trup e zemrat jane kthyer ne gure.
   
 20. brenatohyseni

  brenatohyseni Forumium maestatis

  kur vjen me buze ne gaz
  dhe gjithcka ndalon ne cast
  une ketu jam prape, mikja ime....
   

Shpërndajeni këtë faqe