A ndikojne rrjetet sociale ne perdorimin e drograve?

Diskutime tek 'Sociologjia' filluar nga Poshnjari, 13 Sep 2018 at 11:40.

 1. Poshnjari

  Poshnjari Forumium praecox

  Duke lexuar kete artikull, Perdorimi i rrjeteve sociale, tregonte se sipas nje studimi rjete sociale mund te ndikojne ne nxitjen ndaj substancave narkotike.
  Si mendoni a mund te jete e vertete nje gje e tille?
   
 2. Artin

  Artin Valoris scriptorum

  Qe ndikojne per shume gjera, ndikojne, sidomos tek moshat e vogla.
  Por edhe po te mos ishin rrjetet, mjafton shoqeria e shkolles, e lagjes, si dhe televizori per te ndikuar e per t'i nxitur njerezit ne drejtime te ndryshme.
   

Shpërndajeni këtë faqe