A mendoni se Michael Shumacher do fitoje kampionatin e F1 ne 2013?

Diskutime tek 'Makina e Motorra - Formula 1 - Moto GP' filluar nga The decatur, 26 Jun 2012.

?

Do jete Michael Schumacher kampion bote per F1 ne 2013?

 1. Po

  50.0%
 2. Jo

  50.0%
 3. Nuk e di

  0 vote(s)
  0.0%
 4. Mbase

  0 vote(s)
  0.0%
Multiple votes are allowed.
 1. The decatur

  The decatur Perjashtuar nga Albforumi

  Pershendetje te gjitheve!Michael Schumacher është një shofer gjerman garash, statistikisht , kampioni më i madh i Formula 1 i të gjitha kohërave, pasi fitoi 7 tituj botërorë, dy me Benetton (1994 - 1995) dhe pesë të njëpasnjëshme me Ferrari (2000-2004).
  Schumacher është mbajtësi më i madh i rekordeve në F1, duke arritur, përveç titujve botërorë, edhe numrin më të madh të fitoreve, të pole position, xhiro më të shpejtë të garës, hat trick (pol pozitë, fitore dhe xhiron më të shpejtë në të njëjtën garë) dhe pikë në karrierën e tij. Schumacher ishte gjithashtu i parë gjerman që u bë kampion botëror të Formula 1 dhe ishte ikona më popullore në Formula 1, deri në vitin 2006, sipas një sondazhi të kryer nga FIA.
  Pas gjashtëmbëdhjetë vjet me radhë në sezonet e F1 1991-2006 dhe tre vjet pushim, u punësua nga Mercedes Grand Prix për sezonin 2010.
  Si mendoni ju se a do fitoje kampionatin ne F1 per vitin 2013?
  A do jete perseri kampion bote i F1 per vitin 2013?
   

Shpërndajeni këtë faqe