A DO TE DASHUROHESHIT ME NDONJE ANETAR/E ?

Diskutime tek 'Antarët e forumit' filluar nga lila20, 16 Jun 2004.

 1. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Une kam ardhur shume e vogel ketu, kur s'u genjeva atehere do genjehem tani? S'qe e thene lere tashi :p
   
  Balahk and Hope like this.
 2. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  Jo,definitivisht jo......
   
 3. Dreamer

  Dreamer Under the Dome

  Nuk e di... Te thuash jo eshte gabim se tek e fundit nuk jemi makineri por njerez dhe kemi zemer,shpirt,ndjenja...
  Nqs do dashurohesha me dike ne jeten reale besoj se do ndodhte e njejta gje edhe ketu, edhe pse me pak perkufizime teknike.
  Dashuria ska kufinj... apo kushtezime, perndryshe sdo quhej e tille!
   
  Last edited: 19 Feb 2016
  tropojanja, joetisti_ and Balahk like this.
 4. e panjohura

  e panjohura Valoris scriptorum

  Ku keni pa more me u dashuru ne shkronja te tastieres? :p
   
  Dreamer likes this.
 5. Hope

  Hope dans ton coeur

  Dreamer and Almaa'95 like this.
 6. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Vetem ky @Hope mund te ma prishte mua mendjen :p
   
  Hope and Dreamer like this.
 7. odeon

  odeon Forumium maestatis

  Te rroç, a te vdeç, kjo eshte çeshtja. Une i dhashe karar, do pi. Pini dhe ju me mua......

   
  joetisti_ likes this.
 8. Balahk

  Balahk Locus omnem

  pas germave te tastjeres,eshte nje person.germat nuk shtypen vete per te formuluar fjali etj :p
  por une them qe ti nuk je personi pershtatshem per te folur mbi kete teme,sepse ti ja ke vene vizen ne realitet dashuris,edhe kjo pjese eshte fare e pa perfillshme per ty :)

  tema:kurre mos thuaj kurre,gjithcka mund te ndodh,perderisa jemi pjese e kesaj.. ketu mund te njohim shoqe/shoke pa e llogaritur dashurin fare,qe ne realitet keto persona sdo mund te kishim mundesin t'i njihnim.

  Psh,ku do e njihja une nje shoqe te mire se e pa njohura,nese nuk do ishte forumi?
  Njeri nga nje skaj,e tjetra ne skajin tjeter te shqiperis se madhe :)
   
  e panjohura likes this.
 9. joetisti_

  joetisti_ Locus omnem

  mashkulli dashurohet mbasi ka bere seks. S'di a vlen edhe seksi virtual, por per ate real do te duhej qe me pare te takoheshim. Dhe pyetja transformohet ne: a do te takoheshit me nje anetare. Pergjigjja: varet.
   
 10. Pupa_Jojo

  Pupa_Jojo Forumium praecox

  Kurr si dihet se cfar ndodh ;) edhe mundet dicka e tille
   
 11. Hope

  Hope dans ton coeur

  Nuk thu keq @Almaa'95 :p
   
 12. Almaa'95

  Almaa'95 Papirus rex

  Puç.
   
  Hope likes this.
 13. Hope

  Hope dans ton coeur

  Hug & Puç .
   
  Almaa'95 likes this.
 14. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Qe kur dashuria na qenka ceshtje matematikore?
   
  Dreamer and katsune like this.
 15. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Me ma tshemtuten se mbase do jet cik me e ndershmja.
   
 16. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Beji pordhen ne te,ti smerrke vesh nga femrat
  Po me e shemtuara ua jep te gjitheve oreeee se e di qe eshte e shemtuar e thote sma var njeri
  e bukura e ruan si porcelan :p

  Apo se kishe llafin per kete ndershmeri ti?
   
  gurax likes this.
 17. Rimseb10

  Rimseb10 Valoris scriptorum

  Une nuk fola me nje siguri te plot kshuqe mos pretendo se zbulove dicka ndaj te shemtuares dhe ndershmerise. Pastaj kto tshemtutat sic thu ti ja japin kamarierve e kto tbukrat xhaxhave.
   
 18. Ameliè

  Ameliè Forumium maestatis

  Une normale qe e zbulova.
  Te duket pak ty?
   
 19. MysteriousMan

  MysteriousMan Valoris scriptorum

  Kemi rob te mir ketu
  po kush rri i njeh
   
  tropojanja likes this.
 20. D1sc0nn3ct3d

  D1sc0nn3ct3d Primus registratum

  Ndodh qe miku/mikesha i/e ngushte te behet diçka me shume ne realitet apo virtual cfaredoqofte. Zakonisht femrat bien pikerisht ne dashuri me shoket e zemres ngaqe ndikojne besimi, pasionet e perbashketa, respekti dhe vleresimi reciprok. Me te mund te flasesh per gjithçka pa pasur frike se mund te gjykohesh. Por para se te vendosin t`i flasin hapur per dashurine, ne fillim kuptojne nese ndjenja e tyre eshte e sinqerte. Heshtja mund te prishe gjithçka, t`ua prishe marredhenien. Ndoshta nga e gjithe kjo mund te linde nje dashuri, ose ne rast te kundert do ta vazhdojne shoqerine me nje peshe me te lehte ne stomak. Dhe qe ndodh pikerisht atehere kur nuk e prisje. Mes nje besimi reciprok, nje perqafimi te dashur (kjo i perket pjeses realitetit), nje komplimenti qe del nga thellesia e shpirtit, duke ndriçuar papritur nje ndjenje per te cilen nuk ishit shume i/e qarte. Pastaj vleresimi reciprok dhe besimi bene te veten, keshtu si pa e kuptuar ke rene ne dashuri me mikun/mikeshen me te mire dhe e keqja eshte se nuk mund te kthehesh me pas. Te mbetet vetem te rezistosh e te perballesh me situaten e nderlikuar. Keshtuqe fajin e ka oksitoksina.
   

Shpërndajeni këtë faqe